Органска нерафинирана зелена стевиа во прав (125гр.)

Органска нерафинирана зелена стевиа во прав (125гр.)

332 ден.
Шифра: 02417
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: 100% органска зелена стевиа во прав, добиена со сушење и мелење на листот на растението стевиа. Зелената нерафинирана стевиа има природна слаткост и специфична боја, вкус и мирис, и како таков овој производ има различни својства и примена од белата рафинирана стевиа. Земја на потекло: Индија. Увезува и дистрибуира:Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. КочоРацин 14 Скопје, тел.043 235 959. Употреба: Како нискокалоричен засладувач за кафе, напитоци или десерти. Се дозира по вкус. Сертифициран органски производ од Балкан Биосерт Скопје, според МК законза ОЗ и IACB стандард. Да се чува на: Ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место, во добро затворено пакување. Не содржи ГМО. Најдобро до/ЛОТ-означено на пакувањето.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Органска нерафинирана зелена стевиа во прав (125гр.) Состав: 100% органска зелена стевиа во прав, добиена со сушење и мелење на листот на растението стевиа. Зелената нерафинирана стевиа има природна слаткост и специфична боја, вкус и мирис, и како таков овој производ има различни својства и примена од белата рафинирана стевиа. Земја на потекло: Индија. Увезува и дистрибуира:Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. КочоРацин 14 Скопје, тел.043 235 959. Употр.. Category: Product #: 02417 Regular price: 332 ден. 332 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ