Органски темен агаве сируп (250мл.)

Органски темен агаве сируп (250мл.)

373 ден.
Шифра: 07221
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: 100% органски темен агаве сируп, сиров. Потекло на суровината: Мексико. Пакува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959, 078 211 557.Не содржи ГМО. Начин на употреба: Како природен засладувач, се дозира по вкус. Да се чува на: Ладно (под 21⁰C) и суво (под 70% влажност) место, во добро затворено пакување. Сертифициран органски производ. Сертифицирано од Балкан Биосерт Скопје, според МК закон за ОЗ и IACB стандард. Најдобро до/ЛОТ-означено на амбалажата.

Нутритивна просечна вредност на 100 g/Nutrition average value per100 g:
Енергија/ Energy 310kcal/1318 KJ
Масти/ Fat 0-2 g
Од кои заситени/ Saturated Fat 0 g
Јаглехидрати/ Carbohidrates 68-84g
Од кои шеќери/ Sugars 63-79g
Влакна 0-2g
Протеини/ Proteins 0-2.6g
Сол/ Salt 0.04g

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Органски темен агаве сируп (250мл.) Состав: 100% органски темен агаве сируп, сиров. Потекло на суровината: Мексико. Пакува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959, 078 211 557.Не содржи ГМО. Начин на употреба: Како природен засладувач, се дозира по вкус. Да се чува на: Ладно (под 21⁰C) и суво (под 70% влажност) место, во добро затворено пакување. Сертифициран органски производ. Сертифи.. Category: Product #: 07221 Regular price: 373 ден. 373 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ