Хималајски зеленчуков зачин (80гр.)

Хималајски зеленчуков зачин (80гр.)

90 ден.
Шифра: 07603
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: 100% природен хималајски зеленчуков зачин, направен со 50% јодирана розева хималајска сол со 20-30 mg/kg содржина на јод, 30% мешавина од зеленчук со променлив сооднос (кромид, морков, праз, црвена и зелена пиперка, лук), зачински билки (оригано, црн пипер, целер), пченкарен скроб, компиров скроб, куркума, декстроза. Потекло на хималајската сол: Пакистан. Алерген инфо: Содржи целер. Начин на употреба: Како замена за сол, за подобрен солен вкус, се додава во зеленчукови јадења, тестенини, сосови, се дозира по вкус. 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Хималајски зеленчуков зачин (80гр.) Состав: 100% природен хималајски зеленчуков зачин, направен со 50% јодирана розева хималајска сол со 20-30 mg/kg содржина на јод, 30% мешавина од зеленчук со променлив сооднос (кромид, морков, праз, црвена и зелена пиперка, лук), зачински билки (оригано, црн пипер, целер), пченкарен скроб, компиров скроб, куркума, декстроза. Потекло на хималајската сол: Пакистан. Алерген инфо: Содржи целер. Начин .. Category: Product #: 07603 Regular price: 90 ден. 90 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ