Органски протеин од чиа во прав (150гр.)

Органски протеин од чиа во прав (150гр.)

439 ден.
Шифра: 02967
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: 100% чиа семе во прав. Потекло на суровината: Парагвај. Увезува и пакува: Аронија здрава храна дооел, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел 043 235 959. Начин на употреба: Протеинот од чиа во прав е идеален додаток за блендирани овошни и зеленчукови напитоци, и протеински шејкови. Едноставно додадете ја саканата количина и добро промешајте го напитокот. Може да се додаде и врз житарици, салата, во супа и слично. Не содржи ГМО. Сертифициран органски производ. Да се чува на ладно (под 25⁰C) и суво (под 65% влажност) место. Најдобро до/ЛОТ-означено на амбалажата.

Нутритивна просечна вредност за 100 g:/ Nutritional average values per 100 g:

Енергија/ Energy 369 kcal/1543 KJ

Од кои шеќери/ Sugars 0-2 g

Масти/ Fat 9-14 g

Протеини/ Proteins 29-43 g

Од кои заситени/ Saturated Fat 0,5-2 g

Влакна/ Fiber 20-31 g

Јаглехидрати/ Carbohidrates/ 14-22 g

Сол/ Salt 0,05 g

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Органски протеин од чиа во прав (150гр.) Состав: 100% чиа семе во прав. Потекло на суровината: Парагвај. Увезува и пакува: Аронија здрава храна дооел, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел 043 235 959. Начин на употреба: Протеинот од чиа во прав е идеален додаток за блендирани овошни и зеленчукови напитоци, и протеински шејкови. Едноставно додадете ја саканата количина и добро промешајте го напитокот. Може да се додаде и врз житарици, салата, .. Category: Product #: 02967 Regular price: 439 ден. 439 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ