Козја сурутка со 2% протеин (200гр.)

Козја сурутка со 2% протеин (200гр.)

107 ден.
Шифра: 02011
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Козја сурутка (млеко) во прав. Алерген инфо: Содржи млеко. Просечна нутритивна вредност на 100г: енергија 342kcal/1431KJ, протеини 2%, масти 1% од кои заситени 0%, јагленхидрати 80% од кои шеќери (лактоза) 80%, сол 386мг, влага 4.5%, pH во 10% воден растрвор 6.2. Потекло: Грција. Пакува и дристрибутира: Аронија здрава храна ДОО, Бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел. 043 235 959. Начин на употреба: Во зависност од животниот стил, физичката активност и здравствената состојба, може да се земаат 1-3 лажици козја сурутка на ден, растворени во млака вода или млеко, во сок, како додаток во мусли, во шејк и слично. Да се чува на суво место, во добро затворено пакување.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Козја сурутка со 2% протеин (200гр.) Состав: Козја сурутка (млеко) во прав. Алерген инфо: Содржи млеко. Просечна нутритивна вредност на 100г: енергија 342kcal/1431KJ, протеини 2%, масти 1% од кои заситени 0%, јагленхидрати 80% од кои шеќери (лактоза) 80%, сол 386мг, влага 4.5%, pH во 10% воден растрвор 6.2. Потекло: Грција. Пакува и дристрибутира: Аронија здрава храна ДОО, Бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел. 043 235 959. Начин на употреб.. Category: Product #: 02011 Regular price: 107 ден. 107 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ