Органско ладно цедено масло од арган (50мл.)

Органско ладно цедено масло од арган (50мл.)

493 ден.
Шифра: 01007
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: 100% органско ладно цедено масло од арган. Потекло: Мароко. Увоз и дистрибуција: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959, 078 211 557. Не содржи ГМО. Начин на употреба: Во исхраната, како додаток во сурови десерти или шејкови, не се препорачува употреба со термичко загревање. За козметички цели,се користи како масло за тело или коса, самостојно, или во комбинација со други масла. Како природно козметичко средство може да се користи и како додаток за збогатување на составот на други козметички производи.Да се чува на ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место, во добро затворено пакување. Сертифициран органски производ. Сертифицирано од Балкан Биосерт Скопје, според МК занон за ОЗ и IACB стандард.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Органско ладно цедено масло од арган (50мл.) Состав: 100% органско ладно цедено масло од арган. Потекло: Мароко. Увоз и дистрибуција: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959, 078 211 557. Не содржи ГМО. Начин на употреба: Во исхраната, како додаток во сурови десерти или шејкови, не се препорачува употреба со термичко загревање. За козметички цели,се користи како масло за тело или коса, самостојно, или во комб.. Category: Product #: 01007 Regular price: 493 ден. 493 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ