Органски ајвар (330г.)

Органски ајвар (330г.)

150 ден.
Шифра: 06323
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: органска ајварска пиперка-капија, органски црн домат, органско сончогледово рафинирано масло, хималајска сол, органски кафен шеќер. Земја на потекло: Македонија. Произведува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959. Сертифициран органски производ. Сертифицирано од Балкан Биосерт Скопје, според МК закон за ОЗ и IACB стандард.  Најдобро до/ЛОТ - отпечатено на амбалажата. Да се чува на суво и темно место. По отворањето да се чува во фрижидер и да се искористи во рок од 7 дена. Нутритивна просечна вредност на 100 g: Енергија 105 Kcal/710 KJ, јагленихидрати 12 g, од кои шеќери 3 g, масти 8 g, од кои заситени 1 g, протеини 3 g, сол 0,8 g, влакна 3 g.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Органски ајвар (330г.) Состав: органска ајварска пиперка-капија, органски црн домат, органско сончогледово рафинирано масло, хималајска сол, органски кафен шеќер. Земја на потекло: Македонија. Произведува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959. Сертифициран органски производ. Сертифицирано од Балкан Биосерт Скопје, според МК закон за ОЗ и IACB стандард.  Најдобро до/ЛОТ - .. Category: Product #: 06323 Regular price: 150 ден. 150 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ