Агар-агар во прав (100гр.)

Агар-агар во прав (100гр.)

592 ден.
Шифра: 08945
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: 100% агар-агар во прав (Е406). Потекло на суровината: Кина. Пакува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје. Тел. 078 211 557. Начин на употреба: Агар-агар во прав е растителна замена за желатин добиена од црвена алга. ДОзирањето е 2-10 g на 1 kg течна маса. За да направите цврсто желе/гел, потребно е да искористите 7-10g агар-агар на 1kg течна маса. Покиснете го агар-агар во течната маса 5-10 мин, потоа загрејте го до вриење со постојано мешање, се додека агар-агар не се раствори целосно во смесата. Растворот треба да се загрее до приближно 100ºC. Потоа смесата се остава да се излади и ќе се стврдне/желира кога температурата ќе и се намали на приближно 40-45ºC. Доколку не сте задоволни од густината на смесата може да и се додаде уште агар-агар и да се повтори постапката за желирање. Да се чува на ладно и суво место. Најдобро до/ЛОТ - означено на пакувањето. Нутритивна вредност на 100гр. : Енергија 359 kcal/1502 KJ, масти 0гр, од кои заситени 0гр, јаглехидрати 80гр, од кои шеќери 0гр, влакна 2,2гр, протеини 6гр, сол 0гр.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2024. UKION SHOPS
Агар-агар во прав (100гр.) Состав: 100% агар-агар во прав (Е406). Потекло на суровината: Кина. Пакува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје. Тел. 078 211 557. Начин на употреба: Агар-агар во прав е растителна замена за желатин добиена од црвена алга. ДОзирањето е 2-10 g на 1 kg течна маса. За да направите цврсто желе/гел, потребно е да искористите 7-10g агар-агар на 1kg течна маса. Покис.. Category: Product #: 08945 Regular price: 592 ден. 592 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ