Семки од тиква (100гр.)

Семки од тиква (100гр.)

102 ден.
Производител: Аронија здрава храна доо Скопје
Шифра: 01830
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: 100% лупени тиквени семки.  Алерген инфо: Возможна е крос-контаминација со глутен. Земја на потекло: Кина. Употреба: Како додаток врз салати, ориз или зеленчукови јадења, во сирова форма или благо потпечени. Пакува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959. Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. Нутритивна просечна вредност на 100г: Енергија 585kcal/2407 КЈ, јагленихидрати 18 г, од кои шеќери 1 г, масти 45 г, од кои заситени 7 г, протеини 25 г, сол 0,002г, влакна 4 г.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Аронија здрава храна доо Скопје Семки од тиква (100гр.) Состав: 100% лупени тиквени семки.  Алерген инфо: Возможна е крос-контаминација со глутен. Земја на потекло: Кина. Употреба: Како додаток врз салати, ориз или зеленчукови јадења, во сирова форма или благо потпечени. Пакува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959. Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. Нутритивна просечна вред.. Category: Product #: 01830 Regular price: 102 ден. 102 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ