Интегрални пченични тестенини (400гр.)

Интегрални пченични тестенини (400гр.)

132 ден.
Производител: Аронија здрава храна доо Скопје
Шифра: 01366
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Органско интегрално пченично брашно, антиоксиданс: аскорбинска киселина (витамин Ц). Алерген инфо: содржи глутен. Начин на употреба: Тестенините се ставаат во вода која врие со малку сол. Се варат 4-7 мин со повремено мешање. Потекло: Македонија. Да се чува на ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место. Најдобро до/ЛОТ-означено на амбалажата. Сертифициран органски производод Балкан Биосерт Скопје, според МК закон за ОЗ.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Аронија здрава храна доо Скопје Интегрални пченични тестенини (400гр.) Состав: Органско интегрално пченично брашно, антиоксиданс: аскорбинска киселина (витамин Ц). Алерген инфо: содржи глутен. Начин на употреба: Тестенините се ставаат во вода која врие со малку сол. Се варат 4-7 мин со повремено мешање. Потекло: Македонија. Да се чува на ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место. Најдобро до/ЛОТ-означено на амбалажата. Сертифициран органски производод Балкан Б.. Category: Product #: 01366 Regular price: 132 ден. 132 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ