Органски макарони од спелт (200гр.)

Органски макарони од спелт (200гр.)

151 ден.
Шифра: 08075
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: органско интегрално брашно од спелт, органско семе од чиа (1%), антиоксидант: аскорбинска киселина (Витамин Ц). Потекло: Македонија. Алерген инфо: Содржи глутен. Начин на подготовка: Во солена вода кој врие се ставаат тестенините да вријат, повремено се промешуваат и пробуваат. Кога ќе се постигне саканата текстура и цврстина, тестенините се подготвени за употреба. Поради подобрен вкус, внимавајте да не ги преварите. Се зачинуваат по вкус, и се служат топли, со додатоци по избор. Сертифициран органски производ.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Органски макарони од спелт (200гр.) Состав: органско интегрално брашно од спелт, органско семе од чиа (1%), антиоксидант: аскорбинска киселина (Витамин Ц). Потекло: Македонија. Алерген инфо: Содржи глутен. Начин на подготовка: Во солена вода кој врие се ставаат тестенините да вријат, повремено се промешуваат и пробуваат. Кога ќе се постигне саканата текстура и цврстина, тестенините се подготвени за употреба. Поради подобрен вкус, вн.. Category: Product #: 08075 Regular price: 151 ден. 151 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ