Органски интегрални безглутенски тестенини од хељда (300гр.)

Органски интегрални безглутенски тестенини од хељда (300гр.)

252 ден.
Шифра: 00949
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: *Интегрално хељдино брашно (75%), *интегрално оризово брашно (25%), згуснувач: ксантан гума, антиоксидант: аксорбинска киселина (витамин Ц). *Состојки од сертифицирано органско потекло. Не содржи глутен. Начин на употреба: Се варат во солена зовриена вода 5-7 мин. или според саканата цврстина. Потекло: Македонија. Произведува и дистрибуира : Аронија здрава храна ДОО, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959. Нутритивна просечна вредност на 100 г: Енергија 383 kcal/1550 KJ, јагленихидрати 71 г, од кои шеќери 0 г, масти 3 г, од кои заситени 1 г, протеини 11 г, натриум 0,02 г, влакна 6 г. Да се чува на суво и ладно место.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Органски интегрални безглутенски тестенини од хељда (300гр.) Состав: *Интегрално хељдино брашно (75%), *интегрално оризово брашно (25%), згуснувач: ксантан гума, антиоксидант: аксорбинска киселина (витамин Ц). *Состојки од сертифицирано органско потекло. Не содржи глутен. Начин на употреба: Се варат во солена зовриена вода 5-7 мин. или според саканата цврстина. Потекло: Македонија. Произведува и дистрибуира : Аронија здрава храна ДОО, Бул. Кочо Рацин 14, Ск.. Category: Product #: 00949 Regular price: 252 ден. 252 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ