Безглутенски интегрални тестенини од хељда (300гр.)

Безглутенски интегрални тестенини од хељда (300гр.)

185 ден.
Шифра: 01465
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Интегрално брашно од хељда40%, интегрално оризово брашно 60% аскорбинска киселина (витамин Ц). Начин на употреба: Тестенините се ставаат во вода која врие со малку сол. Се варат 7-14 мин со повремено мешање. Потекло: Македонија. Произведува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел: 043 235 959, 078 211 557. Да се чува на ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место. Најдобро до/ЛОТ-означено на амбалажата.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Безглутенски интегрални тестенини од хељда (300гр.) Состав: Интегрално брашно од хељда40%, интегрално оризово брашно 60% аскорбинска киселина (витамин Ц). Начин на употреба: Тестенините се ставаат во вода која врие со малку сол. Се варат 7-14 мин со повремено мешање. Потекло: Македонија. Произведува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел: 043 235 959, 078 211 557. Да се чува на ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% вл.. Category: Product #: 01465 Regular price: 185 ден. 185 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ