Органско безглутенско брашно од интегрален ориз (500гр.)

Органско безглутенско брашно од интегрален ориз (500гр.)

308 ден.
Шифра: 00888
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: 100% органско брашно од интегрален ориз. Не содржи глутен. Не содржи ГМО.

Употреба: При подготовка на пецива, торти и слично, како чисто брашно од ориз или во мешавина со други брашна. Потекло на суровината: Италија.

Произведува: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959, 078 211 557.

Сертифициран органски производ од Балкан Биосерт Скопје, според МК закон за органско земјоделие и IACB стандард. 

Најдобро до/ЛОТ - означено на пакувњето. Да се чува на ладно (под 25 º ) и суво место (под 60% влажност) во добро затворено пакување.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Органско безглутенско брашно од интегрален ориз (500гр.) Состав: 100% органско брашно од интегрален ориз. Не содржи глутен. Не содржи ГМО. Употреба: При подготовка на пецива, торти и слично, како чисто брашно од ориз или во мешавина со други брашна. Потекло на суровината: Италија. Произведува: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959, 078 211 557. Сертифициран органски производ од Балкан Биосерт Скопје, според МК.. Category: Product #: 00888 Regular price: 308 ден. 308 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ