Органска мешавина од безглутенски брашна (500гр.)

Органска мешавина од безглутенски брашна (500гр.)

274 ден.
Шифра: 00925
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Пченкарен скроб, компиров скроб, оризово брашно. Брашно од хељда, скцантан гума. Начин на употреба: Се користи при изработка на пецива, колачи и слично. Произведува: Аронија здрава храна доо, бул. Кочо Рацин Скопје, тел. 043 235 959. Да се чува на суво и ладно место, добро затворено. Нутритивна просечна вредност на 100 г: Енергија 357 kcal/1567 KJ, јагленихидрати 77 г, од кои шеќери 5 г, масти 3 г, од кои заситени 1 г, протеини 8 г, натриум 0,02 г, влакна 4 г.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Органска мешавина од безглутенски брашна (500гр.) Состав: Пченкарен скроб, компиров скроб, оризово брашно. Брашно од хељда, скцантан гума. Начин на употреба: Се користи при изработка на пецива, колачи и слично. Произведува: Аронија здрава храна доо, бул. Кочо Рацин Скопје, тел. 043 235 959. Да се чува на суво и ладно место, добро затворено. Нутритивна просечна вредност на 100 г: Енергија 357 kcal/1567 KJ, јагленихидрати 77 г, од кои шеќери 5 г, м.. Category: Product #: 00925 Regular price: 274 ден. 274 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ