Органско безглутенско брашно од просо (500гр.)

Органско безглутенско брашно од просо (500гр.)

296 ден.
Шифра: 00918
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: 100% воденично мелено брашно од органско просо. Не содржи глутен. Начин на употреба: Се употребува при подготовка на пецива, леб и слично, како чисто брашно од просо или во мешавина со други брашна. Може да се користи и како згуснувач за супи и варива. Потекло на суровината: Украина. Произведува и дистрибуира : Аронија здрава храна ДОО, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959. Нутритивна просечна вредност на 100 г: Енергија 389 kcal / 1587 KJ, јагленихидрати 73 г, од кои шеќери 0 г, масти 4 г, од кои заситени 1 г, протеини 11 г, натриум  0,01 г, влакна 8 г. 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Органско безглутенско брашно од просо (500гр.) Состав: 100% воденично мелено брашно од органско просо. Не содржи глутен. Начин на употреба: Се употребува при подготовка на пецива, леб и слично, како чисто брашно од просо или во мешавина со други брашна. Може да се користи и како згуснувач за супи и варива. Потекло на суровината: Украина. Произведува и дистрибуира : Аронија здрава храна ДОО, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959. Нутрити.. Category: Product #: 00918 Regular price: 296 ден. 296 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ