Органски чоко-кокос напиток во прав (250гр.)

Органски чоко-кокос напиток во прав (250гр.)

350 ден.
Шифра: 07184
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Органски кокосов шеќер, органско какао во прав, органско кокосово млеко во прав (органски кокос во прав, органски малтодекстрин во прав). Потекло на суровината: Шри Ланка/Перу. Произведува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959, 078 211 557.Начин на употреба: Во шоља со топла вода се додава 1,5 - 2 големи лажици органски чоко-кокос напиток во прав. Се промешува и се пие топло. Да се чува на: Ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место, во добро затворено пакување. Сертифициран органски производ. Сертифицирано од Балкан Биосерт Скопје, според МК закон за ОЗ и IACB стандард. Најдобро до/ЛОТ-означено на амбалажата.

Нутритивна просечна вредност на 100 g/

Nutrition average value per100 g:

Енергија/ Energy 477kcal/1995 KJ

Од кои шеќери/ Sugars52g

Масти/ Fat24 g

Влакна 1g

Од кои заситени/ Saturated Fat3 g

Протеини/ Proteins6g

Јаглехидрати/ Carbohidrates61g

Сол/ Salt 0 g

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043222748
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2023. UKION SHOPS
Органски чоко-кокос напиток во прав (250гр.) Состав: Органски кокосов шеќер, органско какао во прав, органско кокосово млеко во прав (органски кокос во прав, органски малтодекстрин во прав). Потекло на суровината: Шри Ланка/Перу. Произведува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959, 078 211 557.Начин на употреба: Во шоља со топла вода се додава 1,5 - 2 големи лажици органски чоко-кокос напиток в.. Category: Product #: 07184 Regular price: 350 ден. 350 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ