Органски безглутенски колачи со портокал и индиски орев (100гр.)

Органски безглутенски колачи со портокал и индиски орев (100гр.)

147 ден.
Шифра: 00390
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: *компиров скроб, *пченкарен скроб, *индиски орев (15%), *нерафинирано кокос масло, *кафеав шеќер, *оризово брашно, *масло од портокал (2%), *безглутенско пециво, хималајска сол, ксантан гума. *Состојки од сертифицирано органско потекло. Алерген инфо: Содржи јаткасти плодови. Не содржи глутен. Земја на потекло: Македонија. Произве3дува и дистрибутира: Аронија здрава храна ДОО, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959. Да се чува на суво и ладно место. Нутритивна просечна вредност на 100гр: Енергија 484kcal/2028KJ, јагленхидрати 56гр, од кои шеќери 11.9гр, масти 25гр од кои заситени 18гр, протеини 4.7гр, сол 0.5гр, влакна 1.9гр.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2022. UKION SHOPS
Органски безглутенски колачи со портокал и индиски орев (100гр.) Состав: *компиров скроб, *пченкарен скроб, *индиски орев (15%), *нерафинирано кокос масло, *кафеав шеќер, *оризово брашно, *масло од портокал (2%), *безглутенско пециво, хималајска сол, ксантан гума. *Состојки од сертифицирано органско потекло. Алерген инфо: Содржи јаткасти плодови. Не содржи глутен. Земја на потекло: Македонија. Произве3дува и дистрибутира: Аронија здрава храна ДОО, Бул. Кочо Рац.. Category: Product #: 00390 Regular price: 147 ден. 147 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ