Вакаме јапонска морска алга (50гр.)

Вакаме јапонска морска алга (50гр.)

319 ден.
Шифра: 24246
Достапност: На залиха
Количина:

Состав: Морска алга вакаме. Земја на потекло: Јапонија. Увезува и пакува: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје, Македонија, тел. 043 235 959. Да се чува на суво место, во добро затворено пакување. Начин на употреба: Пред употреба се мие , потоа се додава при варење на супи, чорби, варива со мешунки. 2-3 см должина од  вакаме алгата е доволна количина за една порција. Нутритивна просечна вредност на 10 g: Енергија 4.5 kcal, масти 0 g, од кои заситени 0 g, јагленихидрати 0.9 g, од кои шеќери 0.1 g, влакна 0 g, протеини 0.3 g, натриум 160 mg.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2021. UKION SHOPS
Вакаме јапонска морска алга (50гр.) Состав: Морска алга вакаме. Земја на потекло: Јапонија. Увезува и пакува: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје, Македонија, тел. 043 235 959. Да се чува на суво место, во добро затворено пакување. Начин на употреба: Пред употреба се мие , потоа се додава при варење на супи, чорби, варива со мешунки. 2-3 см должина од  вакаме алгата е доволна количина за една порција. Нутрити.. Category: Product #: 24246 Regular price: 319 ден. 319 Available from: Aronija zdrava hrana ДООЕЛ