Категории
Уме паста 200 г

Уме паста 200 г

639 MKD
Шифра на производ: 02066
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Состав: Пасирани уме сливи, морска сол, шизо ливчиња.Начин на употреба:Се употребуваат  во оброци со зеленчук и житарки, во суши, како додаток во преливи за салати. Потекло: Јапонија. Пакува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје, тел 043 235 959, 078 211 557. Да се чува на ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место. Најдобро до/ЛОТ-означено на амбалажата.

Нутритивна просечна вредност на 1кафена лажица (15 g)/

Nutrition average value per 1 tea spoon (15 g):

Енергија/ Energy10kcal/42 KJ

Од кои шеќери/ Sugars0g

Масти/ Fat0 g

Влакна 0g

Од кои заситени/ Saturated Fat0 g

Протеини/ Proteins0g

Јаглехидрати/ Carbohidrates4g

Сол/ Salt 0,9g

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557 077893750
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2019. UKION SHOPS