Категории
Протеински микс за палачинки 5х70г

Протеински микс за палачинки 5х70г

313 MKD
Шифра на производ: 08198
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

МК Состав: Овесно брашно (60%), протеин од белка во прав, полномасно кравјо млеко во прав, засладувач: стевија во прав (малтодекстрин, концентрирана стевија), сода бикарбона, растителни влакна, арома: ванила, сол. Потекло: Македонија. Алерген инфо: Содржи јајца, млеко и глутен. Произведува: Аронија здрава храна дооел, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел 043 235 959, 078 211 557. Начин на подготовка: Содржината на едно индивидуално пакување измешајте ја со 70 мл млака вода и добро промешајте додека да се формира мазна смеса. Смесата истурете ја во претходно загреано тавче за палачинки во кое има малку масло, пржете со превртување додека палачинката не добие златно кафена боја на двете страни. Да се чува на ладно (под 20⁰C) и суво (под 65% влажност) место. Најдобро до/ЛОТ-означено на амбалажата.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2020. UKION SHOPS