Категории
Јачмен лупен 0,500 гр

Јачмен лупен 0,500 гр

70 MKD
без ДДВ: 67 MKD
Шифра на производ: 01755
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Состав: 100% лупен јачмен. Алерген инфо: Содржи глутен. Земја на потекло: Србија. Употреба: Се вари 30-40 минути додека да омекне. Се служи како замена за ориз, или како прилог на зеленчукови јадења. Увезува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел.: 043 235 959. Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. Нутритивна просечна вредност на 100г: Енергија 294kcal/1224KJ, јагленхидрати 57гр, од кои шеќери 0.8гр, масти 2гр, од кои заситени 0.5гр, протеини 10гр, сол 0,03гр, влакна 4гр.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557 077893750
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2018. UKION SHOPS