Категории
Органска сурова какао паста

Органска сурова какао паста

440 MKD
без ДДВ: 373 MKD
Шифра на производ: 30594
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Состав: 100% органска паста од како, добиена од видот Криоло со метод на ладно цедење. Потекло на суровината: Перу. Увезува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел. 043 235 959. Нутритивни просечни вредноссти на 100гр: енергија 580kcal/2394КЈ, масти 49гр, од кои заситени 28гр, јагленихидрати 8гр, од кои шеќери се 0.5гр, протеини 14гр, влакна 21гр, сол 0.1гр. Не содржи ГМО. Начин на употреба: Какао пастата е идеална за правење сурови чоколади и десерти, бидејќи маслото и растителните влакна на какао зрното не се раздвоени. Кого користите какао паста нема потреба да користите какао путер, бидејќи какао путерот природно е застапен во какао пастата.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557 077893750
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2018. UKION SHOPS