Категории
Органски безглутенски крекери со куркума

Органски безглутенски крекери со куркума

138 MKD
без ДДВ: 132 MKD
Шифра на производ: 00451
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Состав: *пченкарен скроб, *компиров скроб, *оризово брашно, * ладнмо цедено сончогледово масло, *сусам, *хељда брашно, *куркума (5%), *безглутенско пециво, *кари, *тапиока брашно, хималајска сол, ксантан гума. *Состојки од сертифицирано органско потекло. Алерген инфо: Содржи сусам. Не содржи глутен. Земја на потекло: Македонија. Произведува и сидтрибуира: Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацин 14, Скопје. Тел. 043 235 959. Да се чува на суво и ладно место. Нутритивна просечна вредност на 100гр: енергија 490kcal/2050KJ, јагленихидрати 69гр, од кои шеќери 3гр, масти 20гр, од кои заситени 2гр, протеини 7гр, сол 1.5гр, влакна 3гр.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557 077893750
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2018. UKION SHOPS