Категории
Органски кокосов напиток

Органски кокосов напиток

277 MKD
без ДДВ: 235 MKD
Шифра на производ: 06088
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Состав: Органски мелен кокос, вода, згуснувач: гуар гума. Потекло на суровината:  Шри Ланка. Увезува и дистрибутира: Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел. 043 235 959. Нутритивни просечни вредности на 100гр: енергија 170kcal/700KJ, масти 17гр, од кои заситени 14гр, јагленихидрати 2.6гр, од кои шеќери се 1гр, протеини 1.6гр, сол 0.04гр. Не содржи ГМО. Да се чува на суво и ладно место. Начин на употреба: Кокосовиот напиток има многу разновидна употреба, одлично е за готвење и печење. Може да се блендира во овошни шејкови или да се додаде во кафе/какао како веган замена за млеко, или како основа за вкусни супи и варива.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557 077893750
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2018. UKION SHOPS