Категории
Безглутенски органски тостирани мусли со киноа и бадем 300 гр

Безглутенски органски тостирани мусли со киноа и бадем 300 гр

217 MKD
без ДДВ: 207 MKD
Шифра на производ: 5310319000819
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Состав: оризови снегулки, снегулки од хељда, снегулки од просо, бадем листови (5%), експандирано просо, суво грозје, експандирана киноа (5%), киноа корнфлекс (киноа, мед, пченкарна гликоза, морска сол), чиа семе (3%). Сите суровини се од сертифицирано органскo потекло. Алерген инфо: Може да содржи траги од сусам и од јаткасти плодови. Начин на употреба: тостираните мусли се наменети за инстант употреба. Само потопете ги во вашиот омилен напиток (сок, јогурт, растително млеко, чај и слично) и оброкот е подготвен. Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. Произведува и дистрибуира : Аронија здрава храна ДОО, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959. Нутритивни вредности за 100гр: Енергија 470kcal, протеини 10.5 гр, масти 20.5 гр, јагленхидрати 61гр.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557 077893750
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна доо, Биокосмос продавница за здрава храна © 2018. UKION SHOPS