Категории
Ши путер сиров органски 150 гр

Ши путер сиров органски 150 гр

315 MKD
Шифра на производ: 05357
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Состав: Ши путер сиров, органски, необработен, добиен од јатката на Африканското ши-дрво. Потекло на суровината: Африка. Увоз и дистрибуција: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959, 078 211 557. Не содржи ГМО. Начин на употреба: За козметички цели,се користи како путер за тело, самостојно, или во комбинација со нерафинирано кокосово масло. Како природно козметичко средство може да се користи и како балсам за усни, како восок за коса, може да му се додаваат чисти етерични масла, или да се користи како хранлив додаток во други козметички производи. Да се чува на ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место, во добро затворено пакување. Сертифициран органски производ. Сертифицирано од Балкан Биосерт Скопје, според МК занон за ОЗ и IACB стандард. Најдобро до/ЛОТ-означено на амбалажата.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2020. UKION SHOPS