Аронија здрава храна доо Скопје

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Комбуха 500 мл со бозел и мајчина душица
Состав: Комбуха култура, вода, зелен чај, мајчина душица (3%), бозел (3%), шеќер. Непастеризиран, си..
71 MKD
без ДДВ: 60 MKD
Корнфлекс 0,250 гр
Состав: пченкарно брашно, пченкарен гриз, шеќер, јачменов слад, сол, соин лецитин. Алерген инфо: сод..
58 MKD
без ДДВ: 55 MKD
Крем од бадем 200 гр
Состав: бадем, малтекс, лецитин, рогач, без додаток на шеќер, без адитиви и конзерванси. Произведува..
190 MKD
без ДДВ: 181 MKD
Крем од лешник 200 гр
Состав: јачменов слад, лешник, соја лецитин, рогач. Алерген инфо: содржи соја, глутен, јаткасти плод..
190 MKD
без ДДВ: 181 MKD
Кукича чај
Состав: кукича јапонски земел чај од гранчиња. Потекло: Јапонија. Увезува и дистрибуира: Аронија здр..
118 MKD
без ДДВ: 112 MKD
Лен семе органски 0,5 кг
Состав: Органско семе од лен. Алерген инфо: Можна е крос-контаминација со глутен. Земја на потекло: ..
146 MKD
без ДДВ: 139 MKD
Ленено семе 100 гр
Состав: Лен семе. Земја на потекло: Турција. Енергија 534 kcal, протеини 18гр, јагленихидрати 29гр, ..
17 MKD
без ДДВ: 17 MKD
Лупен овес 0,5 кг
Состав: 100% лупен овес. Алерген инфо: Содржи глутен. Земја на потекло: Германија. Употреба: се вари..
85 MKD
без ДДВ: 81 MKD
Макробиотички стапчиња со ким 100гр
Состав: Интегрално пченично брашно, интегрално ржано брашно, нерафинирано сончогледово масло, растит..
44 MKD
без ДДВ: 42 MKD
Масло од ленено семе 250мл
Состав: 100% масло од ленено семе, ладно цедено, нерафинирано. Потекло на суровината: Србија. Произв..
137 MKD
без ДДВ: 130 MKD
Масло од семки од горчлива кајсија 50мл
Состав: Mасло од горчливи семки од кајсија, добиено со ладно цедење и филтрирање. Алерген инфо: можн..
550 MKD
без ДДВ: 524 MKD
Масло од тиквени семки 250мл
Состав: 100% масло од тиквени семки. Алерген инфо: можна е крос-контаминација со масло од сусам. Пот..
249 MKD
без ДДВ: 237 MKD
Мусли бар со брусница 50гр
Состав: Малтекс, оризови пуканки, овесни снегулки, сусам, пченични снегулки, суво грозје, лешник, ко..
30 MKD
без ДДВ: 29 MKD
Мусли бар со чоколадо 50гр
Состав: Малтекс, оризови пуканки, овесни снегулки (овес), сусам, пченични снегулки, суво грозје, леш..
30 MKD
без ДДВ: 29 MKD
Наут органски 0,5 кг
Состав: Органски наут. Алерген инфо: Содржи глутен. Земја на потекло: Турција. Употреба: Наутот се с..
224 MKD
без ДДВ: 213 MKD
Нерафиниран жолт шеќер од шеќерна трска 0,5 кг
Состав: Нерафиниран жолт шеќер добиен од шеќерна трска. Земја на потекло на суровината: Бразил. Паку..
65 MKD
без ДДВ: 62 MKD
Овесно интегрално брашно 0,9 кг
Состав: 100% интегрално овесно брашно, добиено со бавно мелење на воденични камења. Алерген инфо: со..
132 MKD
без ДДВ: 126 MKD
Органски 100% сок од Аронија  250 мл
Состав: Органска аронија, регулатор на киселост: аскорбинска киселина (витамин Ц), лимонска киселина..
164 MKD
без ДДВ: 139 MKD

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2019. UKION SHOPS