Категории

Без глутен

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Басмати интегрален ориз 500 г
Состав: Органски интегрален басмати ориз. Алерген инфо: Можна е крос-контаминација со глутен. Земја ..
257 MKD
без ДДВ: 245 MKD
Кокос брашно 200 г органско
Состав: 100% брашно од кокосов орев. Не содржи глутен. Начин на употреба: Се употребува при подготов..
126 MKD
без ДДВ: 120 MKD
Интегрално воденично хељдино брашно 500 гр
Состав: 100% брашно од хељда, добиено со споро мелење на воденични камења. Не содржи глутен. Потекло..
159 MKD
без ДДВ: 151 MKD
Органски безглутенски крекери со куркума
Состав: *пченкарен скроб, *компиров скроб, *оризово брашно, * ладнмо цедено сончогледово масло, *сус..
138 MKD
без ДДВ: 132 MKD
Органско воденично безглутенско хељдино брашно
Состав: 100% органско хељдино брашно, добиено со споро мелење на воденични камења.  Не содржи г..
299 MKD
без ДДВ: 285 MKD
Безглутенски тостирани мусли со гоџи, брусница и хељда 2go 90 г
Состав: Безглутенски снегулки од овес, снегулки од хељда (20%), корнфлекс од киноа (пченкарни снегул..
95 MKD
без ДДВ: 90 MKD
Безглутенски тостирани мусли со чиа, аронија и акаи 2go 90 гр
Состав: Безглутенски снегулки од овес, сува аронија (10%), чиа семе (7%), суво грозје (3%), акаи боб..
84 MKD
без ДДВ: 80 MKD
Безглутенски тостирани мусли со киноа и бадем - содржат суво грозје и чиа 300 г
Состав: Безглутенски снегулки од овес, бадем листови (5%), суво грозје, киноа корнфлекс (киноа, мед,..
217 MKD
без ДДВ: 207 MKD
Безглутенски тостирани мусли со гоџи, брусница и хељда 300 г
Состав: Безглутенски снегулки од овес, снегулки од хељда (20%), корнфлекс од киноа (пченкарни снегул..
240 MKD
без ДДВ: 229 MKD
Безглутенски тостирани мусли со чиа, аронија и акаи 300 г
Состав: Безглутенски снегулки од овес, сува аронија (10%), чиа семе (7%), суво грозје (3%), акаи боб..
217 MKD
без ДДВ: 207 MKD
Безглутенски оризови тестенини 300 гр
Состав: Интегрално оризово брашно 100%, аскорбинска киселина (Витамин Ц). Начин на употреба: Тестени..
181 MKD
без ДДВ: 172 MKD
Органски пченкарен гриз 500 гр
Состав: Органски пченкарен гриз. Алерген инфо: Може да содржи траги од глутен. Земја на потекло: Ита..
164 MKD
без ДДВ: 156 MKD

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557 077893750
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2018. UKION SHOPS