Категории

Без глутен

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Органски безглутенски крекери со куркума
Состав: *пченкарен скроб, *компиров скроб, *оризово брашно, * ладнмо цедено сончогледово масло, *сус..
138 MKD
без ДДВ: 132 MKD
Органско воденично безглутенско хељдино брашно
Состав: 100% органско хељдино брашно, добиено со споро мелење на воденични камења.  Не содржи г..
299 MKD
без ДДВ: 285 MKD
Безглутенски органски тостирани мусли 2go со гоџи, брусница и хељда 90 гр
Состав: снегулки од хељда (50%), оризови снегулки, снегулки од просо, корнфлекс од хељда (пченкарни ..
95 MKD
без ДДВ: 90 MKD
Безглутенски органски тостирани мусли 2go со чиа, аронија и акаи 90 гр
Состав: оризови снегулки, снегулки од хељда, снегулки од просо, сува аронија (10%), чиа семе (7%), с..
84 MKD
без ДДВ: 80 MKD
Безглутенски органски тостирани мусли со киноа и бадем 300 гр
Состав: оризови снегулки, снегулки од хељда, снегулки од просо, бадем листови (5%), експандирано про..
217 MKD
без ДДВ: 207 MKD
Безглутенски органски тостирани мусли со гоџи, брусница и хељда 300 гр
Состав: снегулки од хељда (50%), оризови снегулки, снегулки од просо, корнфлекс од хељда (пченкарни ..
240 MKD
без ДДВ: 229 MKD
Безглутенски органски тостирани мусли со чиа, аронија и акаи 300 гр
Состав: оризови снегулки, снегулки од хељда, снегулки од просо, сува аронија (10%), чиа семе (7%), с..
217 MKD
без ДДВ: 207 MKD
Безглутенски оризови тестенини 300 гр
Состав: Интегрално оризово брашно 100%, аксорбинскакиселина (витамин Ц). Нутритивна вредност по порц..
181 MKD
без ДДВ: 172 MKD
Безглутенски органски тестенини од хељда 300гр
Состав: *Интегрално хељдино брашно (75%), *интегрално оризово брашно (25%), згуснувач: ксантан гума,..
181 MKD
без ДДВ: 172 MKD
Органско брашно од хељда  500 гр
Состав: органско брашно од хељда 100%. Увезува и пакува: Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацин 1..
189 MKD
без ДДВ: 180 MKD
Безглутенски колачи со гоџи и рогач органски 100 гр
Состав: *Сончоглед, *агаве сируп, *рогач (10%), *оризово брашно, *ладно цедено сончогледово масло, *..
159 MKD
без ДДВ: 151 MKD
Безглутенски колачи со брусница и гоџи органски 100 гр
Состав: *Нерафинирано кокос масло, *компиров скроб, *пченкарен скроб, *гоџи (5%), * брусница (5%), *..
159 MKD
без ДДВ: 151 MKD
Безглутенски колачи со какао и агаве органски 100 гр
Состав: *Компиров скроб, *нерафинирано кокос масло, *пченкарен скроб, *агаве сируп (20%), *меласа, *..
139 MKD
без ДДВ: 132 MKD
Безглутенски колачи со портокал и орев органски 100 гр
Состав: *компиров скроб, *пченкарен скроб, *индиски орев (15%), *нерафинирано кокос масло, *кафеав ш..
159 MKD
без ДДВ: 151 MKD
Безглутенски крекери со лен и бадем органски 100 гр
Состав: *Oризово брашно, *бадеми (10%),*ладно цедено сончогледово масло, *ленено семе, *сусам(5%), *..
138 MKD
без ДДВ: 131 MKD

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557 077893750
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна доо, Биокосмос продавница за здрава храна © 2018. UKION SHOPS