Категории

Органско

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Органски протеин од чиа во прав 150 гр
Состав: 100% чиа семе во прав. Потекло на суровината: Парагвај. Увезува и пакува: Аронија здрава хра..
378 MKD
без ДДВ: 360 MKD
Органски пченкарен гриз 500 гр
Состав: Органски пченкарен гриз. Алерген инфо: Може да содржи траги од глутен. Земја на потекло: Ита..
164 MKD
без ДДВ: 156 MKD
Органска бурбон ванила во прав 100% 10 г
Состав: 100% органскa бурбон ванила во прав. Потекло: Коморес. Увезува и пакува: Аронија здрава хран..
830 MKD
без ДДВ: 790 MKD
Органски кокосов шеќер 350 гр.
Состав: 100% органски нетретиран, непроцесиран кокосов шеќер. Земја на потекло на суровината: Индоне..
378 MKD
без ДДВ: 360 MKD
Вивани темно чоколадо со брусница 80гр.
Состав: какао маса*, нерафиниран шеќер*, какао путер*,  парчиња брусница* 2,5%. Какао мин. 70%...
195 MKD
без ДДВ: 186 MKD
Вивани темно чоколадо 80гр.
Состав: какао маса*, какао путер*, кокосов шеќер. Какао мин. 92%. *органско потекло. Алергени: ..
180 MKD
без ДДВ: 171 MKD
Вивани млечна чоколада 100гр.
Состав: нерафиниран шеќер*, какао путер*, полномасно млеко во прав*, какао маса*, павлака во прав*, ..
150 MKD
без ДДВ: 143 MKD
Вивани бело чоколадо со манго и кокос 100гр.
Состав: какао путер*, нерафиниран шеќер*, обезмастено млеко во прав*, обезмастен млечен јогурт во пр..
195 MKD
без ДДВ: 186 MKD
Безглутенски органски тестенини од хељда 300гр
Состав: *Интегрално хељдино брашно (75%), *интегрално оризово брашно (25%), згуснувач: ксантан гума,..
181 MKD
без ДДВ: 172 MKD
Органско ладно цедено масло од АРГАН 50мл
Состав: 100% органско ладно цедено масло од арган. Потекло: Мароко. Увоз и дистрибуција: Аронија здр..
399 MKD
без ДДВ: 380 MKD
Органско етерично ладно цедено масло од Портокал 50мл
Состав: органско ладно цедено масло од портокал.  Не содржи ГМО. Потекло на суровината: ЕУ. Упо..
389 MKD
без ДДВ: 370 MKD
Органско ладно цедено масло од БАДЕМ 50мл
Состав: 100% органско ладно цедено масло од бадем. Потекло: Шпанија. Увоз и дистрибуција: Аронија зд..
330 MKD
без ДДВ: 314 MKD
Органско брашно од хељда  500 гр
Состав: органско брашно од хељда 100%. Увезува и пакува: Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацин 1..
189 MKD
без ДДВ: 180 MKD
Рогач во прав органски 100 гр
Состав: 100% органски рогач во прав. Земја на потекло: Италија. Увезува и дистрибуира:Аронија здрава..
99 MKD
без ДДВ: 94 MKD
Безглутенско брашно од просо органско 500 гр
Состав: 100% воденично мелено брашно од органско просо. Не содржи глутен. Начин на употреба: Се упот..
242 MKD
без ДДВ: 230 MKD
Органска мешавина од безглутенски брашна 500 гр
Состав: Пченкарен скроб, компиров скроб, оризово брашно. Брашно од хељда, скцантан гума. Начин на уп..
217 MKD
без ДДВ: 207 MKD
Интегрален ориз органски 500 гр
Состав: Органски интегрален ориз. Алерген инфо: Можна е крос-контаминација со глутен. Земја на потек..
183 MKD
без ДДВ: 174 MKD

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557 077893750
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2019. UKION SHOPS