Категории
Кус-Кус органски 0,5 кг

Кус-Кус органски 0,5 кг

220 MKD
Шифра на производ: 01595
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Состав: Органски интегрален кус-кус (обработена пченица). Алерген инфо: Содржи глутен. Земја на потекло: Германија. Употреба: Се зоврива вода во која се додава сол и зачини по вкус, садот со зовриената вода се трга од оган, се додава кус-кус, се промешува, и се остава да омекне 5-10 мин. Соодносот на вода и кус-кус е 3:1. Се служи како замена за ориз, или како прилог на зеленчукови јадења. Увезува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959. Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. Не содржи ГМО. Нутритивна просечна вредност на 100г: Енергија 369 kcal/1578 KJ, јагленихидрати 77 г, од кои шеќери 0 г, масти 1 г, од кои заситени 0 г, протеини 13 г, сол 0,01 г, влакна 4 г.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557 077893750
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2019. UKION SHOPS