Категории
Басмати интегрален ориз 500 г

Басмати интегрален ориз 500 г

257 MKD
Шифра на производ: 03162
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Состав: Органски интегрален басмати ориз. Алерген инфо: Можна е крос-контаминација со глутен. Земја на потекло: Индија. Употреба: Се вари на тивок оган 30-40 мин или додека да омекне. Увезува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959. Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. Не содржи ГМО. Нутритивна просечна вредност на 100г: Енергија 375 kcal/1567 КЈ, јагленихидрати 77 г, од кои шеќери 1 г, масти 3 г, од кои заситени 1 г, протеини 8 г, сол 0,02 г, влакна 4 г.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557 077893750
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2019. UKION SHOPS