Категории
Органско безглутенско брашно од костен

Органско безглутенско брашно од костен

764 MKD
Шифра на производ: 07283
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Состав: 100% органско брашно од костен. Не содржи глутен. Употреба: При подготовка на пецива, торти и слично, како чисто брашно од костен или во мешавина со други брашна. Потекло на суровината: Италија. Пакува: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959, 078 211 557. Сертифициран органски производ. Најдобро до/ЛОТ – означено на пакувањето. Да се чува на: Ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место, во добро затворено пакување.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557 077893750
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2019. UKION SHOPS