Категории
Органски хумус сет за подарок

Органски хумус сет за подарок

267 MKD
Шифра на производ: 07993
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Органски хумус со чили - Состав: Органски наут, органско сончогледово масло, органски таан, хималајска сол,  органско чили (3%), лимонска киселина Е330.

Органски хумус со куркума - Состав: Органски наут, органско сончогледово масло, органски таан, хималајска сол,  органска куркума (3%), лимонска киселина Е330.

Органски хумус - Состав: Органски наут, органско сончогледово масло, органски таан, хималајска сол, лимонска киселина Е330.

Алерген инфо: Содржи сусам. Сертифициран органски производ. Сертифицирано од Балкан Биосерт Скопје, според МК закон за ОЗ и IACB стандард. Начин на употреба: Хумусот е растителен производ  кој има разновидна примена. Освен како намаз, може да се користи како прилог за зеленчукови јадења или прилог кон варени житарки.  

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2020. UKION SHOPS