Категории
Органски хумус 180 гр

Органски хумус 180 гр

90 MKD
Шифра на производ: 06606
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Состав: наут, сончогледово масло, таан, хималајска сол, калиум сорбат (1%). Земја на потекло: Македонија. Употреба: Хумусот е растителен производ кој има разновидна примена. Освен како намаз, може да се користи како прилог за зеленчукови јадења или прилог кон варени житарки. Произведува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959. Најдобро до/ЛОТ-означено. Да се чува во ладилник на температура до 5 ⁰ С и да се искористи во рок од 3 дена по отворањето. Нутритивна просечна вредност на 100г: Енергија 166 kcal/695 KJ, јагленихидрати 14 г, од кои шеќери 0 г, масти 10 г, од кои заситени 3 г, протеини 8 г, сол 1 г, влакна 6 г.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557 077893750
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2019. UKION SHOPS