Категории
Органски крцкави мусли со аронија и лешник - збогатени со органски оризов протеин

Органски крцкави мусли со аронија и лешник - збогатени со органски оризов протеин

75 MKD
Шифра на производ: 5310319005159
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Состав: Овесни снегулки (овес), жолт шеќер, јачменов слад (јачмен), ладно цедено сончогледово масло, оризов протеин, сува аронија (5%), суво грозје, експандирана хељда, лешник (2%), цимет, ѓумбир во прав, агаве. Сите суровини се од сертифицирано органско потекло. Алерген инфо: содржи глутен и јаткасто овошје. Може да содржи траги од сусам. Начин на употреба: Едноствно потопете во сок, јогурт, растително млеко, чај или во вашиот омилен напиток и готови се за употрба. Може да се јадат и директно, без потпување, како закуска. Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. Не содржи ГМО. Најдобро до/лот: означено на амбалажата. Сертифициран органски квалитет од Балкан Биосерт Скопје, според МК закон за ОЗ и IACB стандард.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557 077893750
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2019. UKION SHOPS