Категории
Органско какао во зрна 100 г

Органско какао во зрна 100 г

179 MKD
без ДДВ: 152 MKD
Шифра на производ: 02332
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Состав: 100% органски сирови какао зрна. Земја на потекло: Перу. Употреба: 10 – 20г сирови какао зрна на ден се грицкаат или ситно се дробат и се додаваат во мусли, колачи и сл. Увезува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959. Сертифициран органски производ од Балкан Биосерт Скопје, според МК закон за ОЗ и IACB стандард. Најдобро до/ЛОТ-означено. Да се чува на суво и ладно место. Не содржи ГМО. Нутритивна просечна вредност на 100г: Енергија 756,22 Kcal/3153,30 KJ, јагленихидрати 22,15  г, од кои шеќери 1 г, масти 56,40 г, од кои заситени 26,31 г, протеини 13,87 г, сол 0,21 г, влакна 56,77 г. Безглутенски производ.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557 077893750
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2019. UKION SHOPS