Категории
Козја сурутка со 2% протеин

Козја сурутка со 2% протеин

88 MKD
Шифра на производ: 48888
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Состав: Козја сурутка (млеко) во прав. Алерген инфо: Содржи млеко. Просечна нутритивна вредност на 100г: енергија 342kcal/1431KJ, протеини 2%, масти 1% од кои заситени 0%, јагленхидрати 80% од кои шеќери (лактоза) 80%, сол 386мг, влага 4.5%, pH во 10% воден растрвор 6.2. Потекло: Грција. Пакува и дристрибутира: Аронија здрава храна ДОО, Бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел. 043 235 959. Начин на употреба: Во зависност од животниот стил, физичката активност и здравствената состојба, може да се земаат 1-3 лажици козја сурутка на ден, растворени во млака вода или млеко, во сок, како додаток во мусли, во шејк и слично. Да се чува на суво место, во добро затворено пакување.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557 077893750
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2019. UKION SHOPS