Категории
Магнезиум хлорид гранули 132 гр

Магнезиум хлорид гранули 132 гр

195 MKD
Шифра на производ: 02226
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Увезува и пакува: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, Скопје, тел. 043 235 959, 078 211 557, регистриран оператор со храна со решение бр. 16-115/2 од 30.09.2011 год. Потекло на суровината: Јапонија. Состав: Магнезиум хлорид (нигари) MgCl₂ 6H₂O, содржи 10.2% магнезиум и 42.64% хлор. Употреба: 33 g магнезиум хлорид се раствора во 1 л дестилирана вода. Препорачана доза за дневно внесување: 33 ml од растворот, 1-3 пати на ден. Со една доза (33 ml) од растворот во организмот внесувате 113 mg магнезиум, што е околу 30% од препорачаниот дневен внес (ПДВ) за магнезиум за возрасен човек.Со 3 дози (3 пати по 33 ml) на ден во организмот внесувате 339 mg магнезиум, што е околу 100% од препорачаниот дневен внес (ПДВ) за магнезиум за возрасен човек. После отворањето производот да се чува во добро затворена амбалажа, без да биде во допир со воздух, на суво место. При употреба да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не се замена за разновидна и балансирана исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца. Не се препорачува за лица со заболени бубрези. 

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557 077893750
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2019. UKION SHOPS