Категории
Комбу алга митоку 50г

Комбу алга митоку 50г

234 MKD
Шифра на производ: 02127
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Состав: Морска алга комбу. Земја на потекло: Јапонија. Увезува и пакува: Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје, Македонија, тел. 043 235 959. Да се чува на суво место, во добро затворено пакување. Начин на употреба: Пред употреба се мие, и се остава кратко да покисне во млака вода. Потоа се додава при варењето на супи, чорби, варива со мешунки. 2-3 см должина од комбу алгата е доволна количина за една порција. Нутритивна просечна вредност на 7 g: Енергија 17 kcal, масти 0 g, од кои заситени 0 g, јагленихидрати 3 g, од кои шеќери 0 g, влакна 1 g, протеини 1 g, натриум 161 mg.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2020. UKION SHOPS