Категории
Кокос органски 100 гр

Кокос органски 100 гр

88 MKD
Производител: Аронија здрава храна доо Скопје
Шифра на производ: 000215
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Состав: 100% сув кокос во струготини. Земја на потекло на суровината: Шри Ланка. Употреба: Се употребува како суво овошје, се додава во колачи, мусли и сл. Увезува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959. Да се чува на суво и ладно место. Не содржи ГМО. Нутритивна просечна вредност на 100г: Енергија 660 Kcal/2761 KJ, јагленихидрати 23,65 г, масти 64,53 г, протеини 6,88 г.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2019. UKION SHOPS