Категории
Јачменово интегрално брашно 0,9 кг.
  • Јачменово интегрално брашно 0,9 кг.

Јачменово интегрално брашно 0,9 кг.

96 MKD
Производител: Аронија здрава храна доо Скопје
Шифра на производ: 01304
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Состав: 100% интегрално јачменово брашно, добиено со бавно мелење на воденичнио камења. Алерген инфо: Содржи глутен. Произведува и пакува: Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел. 043 235 959. Начин на употреба: За печење, за готвење, за поховање, како згуснувач за супи и сосови, за секојдневна употреба, како чисто јачменово брашно, или во сооднос со други брашна. Да се чува на суво и ладно место. Нутритивна вредност на 100гр: Енергија 301Kcal/1258KJ, јагленхидрати 58гр, од кои шеќери 1,5гр, масти 2гр, од кои заситени 0,4гр, протенини 11гр, натриум 0,4гр, влакна 10гр.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2020. UKION SHOPS