Категории
Безглутенски тостирани мусли со киноа и бадем - содржат суво грозје и чиа 300 г

Безглутенски тостирани мусли со киноа и бадем - содржат суво грозје и чиа 300 г

217 MKD
Шифра на производ: 5310319000819
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Состав: Безглутенски снегулки од овес, бадем листови (5%), суво грозје, киноа корнфлекс (киноа, мед, пченкарна гликоза, морска сол), чиа семе (3%). Сите суровини се од сертифицирано органскo потекло. Алерген инфо: Може да содржи траги од сусам и од јаткасти плодови. Начин на употреба: тостираните мусли се наменети за инстант употреба. Само потопете ги во вашиот омилен напиток (сок, јогурт, растително млеко, чај и слично) и оброкот е подготвен. Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. Најдобро до/лот: означено на амбалажата. Сертифициран органски квалитет од Балкан Биосерт Скопје, според МК закон за ОЗ и IACB стандард. 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557 077893750
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2019. UKION SHOPS