Категории

Без глутен

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Безглутенски мини браунис 100 г
Состав: Интегрално оризово брашно, интегрално пченкарно брашно, пченкарен скроб, нерафинирано кокосо..
88 MKD
без ДДВ: 88 MKD
Безглутенски колачи со кокос и ориз 100 г
Состав: Интегрално оризово брашно, нерафинирано кокосово масло, кокосов шеќер, кафен шеќер од трска,..
89 MKD
без ДДВ: 89 MKD
Безглутенски колачи со какао и чиа 100 г
Состав: Оризово брашно, кокосово нерафинирано масло, кафен шеќер, какао во прав, експандирано просо,..
85 MKD
без ДДВ: 85 MKD
Басмати интегрален ориз 500 г
Состав: Органски интегрален басмати ориз. Алерген инфо: Можна е крос-контаминација со глутен. Земја ..
257 MKD
без ДДВ: 245 MKD
Кокос брашно 200 г органско
Состав: 100% брашно од кокосов орев. Не содржи глутен. Начин на употреба: Се употребува при подготов..
126 MKD
без ДДВ: 120 MKD
Интегрално воденично хељдино брашно 500 гр
Состав: 100% брашно од хељда, добиено со споро мелење на воденични камења. Не содржи глутен. Потекло..
159 MKD
без ДДВ: 151 MKD
Органски безглутенски крекери со куркума
Состав: *пченкарен скроб, *компиров скроб, *оризово брашно, * ладнмо цедено сончогледово масло, *сус..
138 MKD
без ДДВ: 132 MKD
Органско воденично безглутенско хељдино брашно
Состав: 100% органско хељдино брашно, добиено со споро мелење на воденични камења.  Не содржи г..
254 MKD
без ДДВ: 242 MKD
Безглутенски тостирани мусли со гоџи, брусница и хељда 2go 90 г
Состав: Безглутенски снегулки од овес, снегулки од хељда (20%), корнфлекс од киноа (пченкарни снегул..
95 MKD
без ДДВ: 90 MKD
Безглутенски тостирани мусли со чиа, аронија и акаи 2go 90 гр
Состав: Безглутенски снегулки од овес, сува аронија (10%), чиа семе (7%), суво грозје (3%), акаи боб..
84 MKD
без ДДВ: 80 MKD
Безглутенски тостирани мусли со киноа и бадем - содржат суво грозје и чиа 300 г
Состав: Безглутенски снегулки од овес, бадем листови (5%), суво грозје, киноа корнфлекс (киноа, мед,..
217 MKD
без ДДВ: 207 MKD
Безглутенски тостирани мусли со гоџи, брусница и хељда 300 г
Состав: Безглутенски снегулки од овес, снегулки од хељда (20%), корнфлекс од киноа (пченкарни снегул..
240 MKD
без ДДВ: 229 MKD

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557 077893750
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2018. UKION SHOPS