Категории

Без глутен

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Органско безглутенско брашно од наут 500 г
Состав: 100% органско брашно од наут. Не содржи глутен. Употреба: При подготовка на пецива, торти и ..
259 MKD
без ДДВ: 247 MKD
Органско безглутенско брашно од костен
Состав: 100% органско брашно од костен. Не содржи глутен. Употреба: При подготовка на пецива, торти ..
764 MKD
без ДДВ: 728 MKD
Органско безглутенско брашно од кокос 500 г
Состав: 100% органско брашно од кокосов орев. Не содржи глутен. Употреба: При подготовка на пецива, ..
188 MKD
без ДДВ: 179 MKD
Брашно од бадем органско 500 г
Состав: 100% органско брашно од бадем. Не содржи глутен. Алерген инфо: Содржи бадем. Возможна е вкрс..
1.214 MKD
без ДДВ: 1.156 MKD
Безглутенски стапчиња со индиски тегавец и кари Monkey sticks
Состав: Оризово брашно, сончогледово масло, бадем, индиски тегавец (5%), лен, пченкарен скроб, компи..
69 MKD
без ДДВ: 66 MKD
Безглутенски стапчиња со келп и оригано Monkey sticks 100 g
Состав: Оризово брашно, сончогледово масло, бадем, келп алга во прав (7%), лен, пченкарен скроб, ком..
75 MKD
без ДДВ: 71 MKD
Безглутенски стапчиња со чиа и бадем Monkey sticks 100 г
Состав: Оризово брашно, сончогледово масло, бадем (5%), лен, интегрален сусам, чиа семе (2%), рузмар..
77 MKD
без ДДВ: 73 MKD
Безглутенски сиров органски десерт со индиски орев и какао 80 г
Состав: *Индиски орев (18%), *бадем, *урма, *суво грозје, *овесни снегулки без глутен, *кокос, *сиро..
142 MKD
без ДДВ: 135 MKD
Безглутенски сиров органски десерт со хељда и урма 80 г
Состав: *Хељда (32%), *урма (22%), *суво грозје, *сиров агаве сируп, *бадем, *сончоглед, *кокос, *ле..
118 MKD
без ДДВ: 112 MKD
Безглутенски сиров органски десерт со кокос и бадем 80 г
Состав: *Бадем (40%), *урма, *суво грозје, *сиров агаве сируп, *кокос (10%), *цимет, *масло од порто..
135 MKD
без ДДВ: 128 MKD
Безглутенски мини браунис 100 г
Состав: Интегрално оризово брашно, интегрално пченкарно брашно, пченкарен скроб, нерафинирано кокосо..
88 MKD
без ДДВ: 88 MKD
Безглутенски колачи со кокос и ориз 100 г
Состав: Интегрално оризово брашно, нерафинирано кокосово масло, кокосов шеќер, кафен шеќер од трска,..
89 MKD
без ДДВ: 89 MKD
Безглутенски колачи со какао и чиа 100 г
Состав: Оризово брашно, кокосово нерафинирано масло, кафен шеќер, какао во прав, експандирано просо,..
85 MKD
без ДДВ: 85 MKD
Басмати интегрален ориз 500 г
Состав: Органски интегрален басмати ориз. Алерген инфо: Можна е крос-контаминација со глутен. Земја ..
257 MKD
без ДДВ: 245 MKD
Кокос брашно 200 г органско
Состав: 100% брашно од кокосов орев. Не содржи глутен. Начин на употреба: Се употребува при подготов..
126 MKD
без ДДВ: 120 MKD
Интегрално воденично хељдино брашно 500 гр
Состав: 100% брашно од хељда, добиено со споро мелење на воденични камења. Не содржи глутен. Потекло..
159 MKD
без ДДВ: 151 MKD

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557 077893750
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2019. UKION SHOPS