Категории
Космо овесна плочка сo аронија, шипка и виолетова пченка 50 г

Космо овесна плочка сo аронија, шипка и виолетова пченка 50 г

28 MKD
Шифра на производ: 07375
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Состав: Овесни снегулки (18%), гликозен сируп, растителна маст, експандиран јачмен, јачменов слад, суво грозје, кикирики, бадем, лешник, смоква, аронија плод (2%), аронија во прав (1%), шипка во прав (1%), виолетова пченка во прав (1%), арома, растителни влакна, готварска сол. Алерген инфо: Содржи глутен и јаткасти плодови. Потекло: Македонија. Произведува и дистрибуира: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14, 1000 Скопје, тел 043 235 959, 078 211 557. Да се чува на ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место. Нутритивна просечна вредност за 100 g: Енергија 469 kcal/1962 KJ, масти 14 g од кои заситени 5 g, јагленихидрати 54 g, од кои шеќери 20 g, влакна 7 g, протеини 6 g, сол 0,1 g.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557 077893750
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2019. UKION SHOPS