Категории
Боровинки сок 100%  250 мл
  • Боровинки сок 100%  250 мл

Боровинки сок 100% 250 мл

163 MKD
Производител: Аронија здрава храна доо Скопје
Шифра на производ: 02158
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Состав: Органска шумска боровинка, регулатор на киселост: аскорбинска киселина (витамин Ц), лимонска киселина. Употреба: 30-50 мл на ден. Потекло: Македонија. Произведува: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел.043 235 959. Сертифициран органски производ. Сертифицирано од Балкан Биосерт Скопје, според МК закон за ОЗ и IACB стандард. Да се чува на ладно место. По отворањето да се чува во ладилник и да се искористи во рок од 10 дена.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2020. UKION SHOPS