Кајсија во млечно чоколадо (70гр.)

Кајсија во млечно чоколадо (70гр.)

246 MKD
Шифра на производ: 08709
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Состав: Млечно чоколадо мин. 87% (шеќер, какао путер, полномасно млеко во прав, какао маса, емулгатор: соин лецитин, природна арома на ванила. Какао делови мин. 33%), кајсија мин 10%.

Алерген инфо: Содржи млеко и соја. Може да содржи траги од јатки.

Земја на потекло: Србија.

Увезува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДООЕЛ, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959, 078 211 557.  

Да се чува на ладно (15-25⁰С) и суво (под 60% влажност) место.

 

Нутритивна просечна вредност/ Nutritional average values

 

 

За/per
 100 g

 

 

 

За/per
 70 g

 

 

Енергија/ Energy

2247 KJ /538 kcal

1573 KJ /377 kcal

Масти/ Fats

32 g

22 g

- Од кои заситени/ From witch saturated

 

20 g

 

14 g

Јаглехидрати/ Carbohydrates

 

56 g

 

39.2 g

- Од кои шеќери/ From witch sugars

 

54 g

 

37.8 g

Протеини/Proteins

6.5 g

4.5 g

Сол/Salt

0.19 g

0.13 g

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна дооел, Био Космос продавница за здрава храна © 2021. UKION SHOPS