Категории
Какао во прав органско 100 гр

Какао во прав органско 100 гр

189 MKD
без ДДВ: 160 MKD
Производител: Аронија здрава храна доо Скопје
Шифра на производ: 000314
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Состав: 100% органско какао во прав. Земја на потекло: Перу. Употреба: Сварено со вода или млеко како напиток, за подготовка на десерти, сладолед или чоколадни сосови, во шејкови, протеински напитоци и сл. Со мешање на благо растопен какао путер, какао во прав и агаве сируп, добивате сурово чоколадо. Увезува и дистрибуира:  Аронија здрава храна ДОО, бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел 043 235 959. Сертифициран органски производ. Сертификат број - отпечатено. Најдобро до/ЛОТ - отпечатено на амбалажата. Да се чува на суво и ладно место. Не содржи ГМО. Нутритивна просечна вредност на 100г: Енергија 330 Kcal/1374 KJ, јагленихидрати 20,4 – 30,5 г, од кои шеќери 8,8 – 13,2 г, масти 7 - 10 г, од кои заситени 1,7 – 3,3 г, протеини 26,6 – 39,9 г, сол 0,17 г, влакна 17 – 25,4 г.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За Нас

Добродојдовте во е-продавницата на BIOCOSMOS . Нашата компанија повеќе од 10 години е посветена на производство и трговија со природна и органска храна. Нашите производи можете да ги најдете во продажба во некои од поголемите маркети како Веро и Тинекс, Рамстор, ДМ дрогерии, Монтенегро, Рептил, Елида,  во продавници за здрава храна како и во BIOCOSMOS продавниците низ Македонија.

Контакт

  • 043235959
  • 078211557 077893750
  • info@biocosmos.mk

Facebook

Аронија здрава храна доо, Биокосмос продавница за здрава храна © 2018. UKION SHOPS